2010 yılında yapılan Anayasa Değişkliği Referandumu'nda AK Parti iktidarına "yetmez ama evet" diyerek destek veren Sezen Aksu, kendisi hakkında 'yetmez ama evetçi' diyen TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a açtığı tazminat davasını kazanmıştı.

Mahkeme, Merdan Yanardağ'ın 30 bin lirasına hükmetmişti.

Şu anda cezaevinde bulunan Merdan Yanardağ, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

"KUTLUYORUM!"

Merdan Yanardağ, "AKP iktidarına “Yetmez ama evet” dediği, iki yüzlü “açılım” siyasetine destek verdiği için eleştirdiğim Sezen Aksu, güya hakaret gerekçesiyle beni mahkemeye vermiş. Nasıl olduysa 30 bin lira (faizi ve av. parasıyla 60 bin) tazminat kazanmış. Haciz işlemi başlatmış. Kutluyorum!" diye yazdı.

Sezen Aksu'nun istediği paranın cezaevinden çıkmayacağını söyleyen Yanardağ, "Düşünce ve ifade özgürlüğümü kullanarak gazetecilik yaptığım için şimdi Sezen Aksu’nun destek verdiği AKP’nin cezaevinde tutukluyum. Odama/hücreme bakıyorum, Aksu’nun istediği para buradan çıkmaz. Boşa haciz getirmesin. Tele1’e gidebilir belki, ama oradan da çıkmaz. TELE1 ticari bir kuruluş değil, bir sosyal sorumluluk girişimidir. Şu anda RTÜK’ün verdiği cezaları ödemeye çalışıyor. Yani elinin boş dönme ihtimali yüksek. Ayrıca orada da kişisel bir mülküm yok." dedi.

"O PARAYI ÖDERİM, O DA BAĞIŞ GÖSTERİSİ YAPABİLİR"

Yanardağ yazısına şöyle devam etti:

"Ancak, Sezen Aksu merak etmesin haciz yoluyla istediği parayı öderim. O da bir yerlere “bağış” gösterisi yapabilir. Geriye de bugünkü cehennemin yolunu döşeyenlerden Sezen Aksu’nun utancı kalır. Bir de, “iki cihanda” da yakasında olacak ellerimiz..

Sezen Aksu, 2010’da AKP iktidarına “Hayır” diyenler için “İki cihanda lekeliler” demişti. Su içtiği kuyuya tükürerek şöhretini borçlu olduğu insanlara hakaret eden kendisiydi. Yapacağı şey basit bir özür dilemekti, yapmadı. Sezen Aksu’yu utancıyla baş başa bırakıyorum."

Editör: Batuhan Yavuz