Meral Akşener Ali Sunal'ın sözlerini alıntıladı: Artık gereğini yapma vakti

Güldür Güldür Show programının sunucusu Ali Sunal programda sahnede söylediği sözleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener alıntılayarak cevap verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Güldür Güldür Show programının sunucusu Ali Sunal program esnasında sahneye çıkarak "Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarmanın gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı verilmesi normal midir? Binlerce insanı ölüme göndermek normal midir? Ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' dememesi normal midir sizce?

FELAKET OLMADAN ÖNCE BİLİMİ DİNLEMEK GEREK

Hayır, bu normal değil. Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil o felaket olmadan önce bilimi dinlemektir. Bundan sonra normal olan yetki veren kişinin akrabasına, ailesine, partilisine, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ali Sunal'ın sözlerini alıntılayarak, "Ne yazık ki çok haklı bir konuşma... Ancak beceriksizliği, bilgisizliği ve liyakatsizliği bize "normal-miş" gibi dayatan bu düzen, vaktini çoktan tamamladı. Artık vakit; aklın, bilimin ve hakkaniyetin gereğini yapma vakti... İşte esas olan bu normale hep birlikte döneceğiz..." dedi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN