AK Parti'nin ABB Başkan Adayı Turgut Altınok'un mal varlığı beyanında belirtmediği taşınmazlarının olduğuna ilişkin iddialar gündemdeki yerini koruyor. Altınok, iddiları yalanlayarak haberlere ilişkin Gazeteci Murat Ağırel hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Rakibi Turgut Altınok'un Antalya'da 600 tane evinin bulunduğu iddiaları, Eczacılar Odası'nı ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a soruldu. Konuya ilişkin yorumu kamuoyuna bıraktığını söyleyen Yavaş "600 daireyi unutmuş olamaz. Mal beyanını açıkladı ve bu 600 daire yok. Demek ki saklamak istedi veya kamuoyuna yalan söyledi. Bir siyasetçi yalan söyleyemez. Yalan söylediği de ortaya çıkıyorsa mutlaka gereğini yapması lazım. Çünkü insan aklına hemen şu geliyor; daha açıklamadığı neler var? Yani sakladığı bir şey mi var?" sözlerini kaydetti.

"TAM AÇIKLANMADIĞI ZAMAN İNSANIN AKLINA TÜRLÜ ŞEY GELİR"

Hakan Fidan, İranlı mevkidaşı ile görüştü: Bölgede daha fazla tırmanma istemiyoruz Hakan Fidan, İranlı mevkidaşı ile görüştü: Bölgede daha fazla tırmanma istemiyoruz

Mansur Yavaş şunları söyledi:

"600 daireyi unutmuş olamaz. Mal beyanını açıkladı ve bu 600 daire yok. Demek ki saklamak istedi veya kamuoyuna yalan söyledi. Bir siyasetçi yalan söyleyemez. Yalan söylediği de ortaya çıkıyorsa mutlaka gereğini yapması lazım. Çünkü insan aklına hemen şu geliyor; daha açıklamadığı neler var? Yani sakladığı bir şey mi var? Örneğin banka hesapları, ziynet eşyaları da açıklanmadı. Ben bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum artık. Bu 600 daire unutulacak bir şey değil. Dolayısıyla eğer kamuoyundan bir şey kaçırılıyorsa orada şaibe doğacaktır. Ben gereğini yapmasını istiyorum kendisinin. Saklamak istemiş herhalde. Başka bir anlamı yok çünkü 600 daire unutulamaz. 'Babadan kaldı.' Evet babadan kalmış olabilir ama niye onu da açıklamadınız, değil mi? Bunların açıklanması lazım. Babadan ne kaldıysa veya ne gelir elde ediliyorsa banka hesaplarıyla açıklanması lazım ya da hiç açıklamayacaksın. Madem açıkladınız tam açıklayın. Tam açıklamadığınız zaman insan haklarına bir türlü şey gelir. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

Editör: Nigar Topcu