Kocaeli'de 7 Kasım günü dehşet bir olay yaşandı. Hereke Agah Ateş Mahallesi'nde halı fabrikası bulunan ve kentin tanınmış iş insanlarından olan Nurhan Ör'e ulaşamayan ailesi kayıp ihbarında bulunmuş,  9 Kasım'da boş arazide Nurhan Ör'ün otomobiline ulaşıldı. Otomob,ilde Ör'e ait kan izlerinin bulunmasıyla korkunç gerçek ortaya çıktı.

ŞÜPHELİLER İTİRAF ETTİ

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin 9 Kasım'da boş arazide Nurhan Ör'ün otomobiline ve otomobilde Ör'e ait kan izlerine ulaşması ardından olaylar iplik gibi söküldü. Ekipler, Nurhan Ör ile arkadaşı I.E. (55) arasında ticari ilişki bulunduğunu tespit etti. Araştırmayı derinleştiren polis, I.E. ve onunla birlikte hareket ettikleri tespit edilen A.T. (56), C.A. (56), B.T. (29), N.T. (61), E.D. (33) ve F.G.’yi (36) gözaltına aldı. Şüphelilerden biri sorguda, Ör’ü öldürdüklerini itiraf etti.

Bloomberg'den bomba iddia: Metin Topuz serbest bırakıldı Bloomberg'den bomba iddia: Metin Topuz serbest bırakıldıAĞIR YARALI HALDE HALIYA SARDILAR

Nurhan Ör'ün kaybolduğu tarihlerde 7 şüphelinin hareketlerini mercek altına alan ekipler, yaklaşık bin saatlik güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Şüphelilerden I.E.'nin iş insanı Nurhan Ör'ü görüşmek için oto galeriye davet ettiği, burada hesabındaki parayı ele geçirmek isteyen şüphelilerin onu feci şekilde dövdükten sonra ağır yaralı halde bir halıya sararak lüks bir otomobilin bagajına koyup Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki bir çiftlik evine götürdükleri saptandı.

CESET ASİTLE YOK EDİLDİ

İş insanının, otomobilin bagajında çiftlik evine getirildiği sırada hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duran ekipler, cesede ise ulaşamadı. Polis, şüphelilerin asitle cesedi yok ettiğini tespit etti. Şüphelilerin asit, tulum ve temizlik malzemeleri gibi malzemeleri önceden satın aldığı ve çiftlik evinde hazırlandığı saptandı. Adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden I.E., A.T., C.A., B.T., E.D. ve F.G. tutuklanırken N.T. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Asitle eritildiği için cesedi bulunamayan Nurhan Ör için bugün Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Hereke Sümer Merkez Cami’de gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenazede Nurhan Ör’ün eşi Başak ile çocukları, Ör'ün ağabeyleri Serhan ve Erhan’ın yanı sıra yakınları ve sevenleri katıldı. Cenazede musalla taşına kırmızı güller konuldu. Cenaze namazının kılınmasının ardından Erhan Ör, “Her zaman yanımızda oldunuz. Allah razı olsun. Size bundan sonra daha çok ihtiyacımız var. Bu kötü günümüzde de yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz. Nurhan abimin yerine dostlarımıza ihtiyacımız olacak. Lütfen bundan sonra daha çok yanımızda olunuz” dedi.