Kayseri'de Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki çocuğu taciz etmesi büyük infial yarattı. Olay sonrası MHP'den de sert bir açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Türkiye’nin huzur ve güvenliği için Suriyeli misafirlerimizin en kısa sürede onurlu bir şekilde ülkelerine dönmeleri sağlanmalı" dedi.

"İnsanlık Dışı Davranış"

Melikgazi'de yaşanan taciz olayı mahalleliyi ayağa kaldırdı ve ülke genelinde büyük tepki çekti. İsmail Özdemir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Sinan Ateş cinayeti davasında gerginlik: MHP'li İzzet Ulvi Yönter'den sert tepki Sinan Ateş cinayeti davasında gerginlik: MHP'li İzzet Ulvi Yönter'den sert tepki

"Kayseri’de bir çocuğumuza yönelik sergilenen insanlık dışı davranışta bulunan Suriyeli şahıs gözaltına alınmış ve hakkındaki işlemlere başlanmıştır. Kayseri Valiliği’nce yapılan açıklamanın dikkate alınması ve provokasyonlara mahal verilmemesi elzemdir."

MHP'nin Mesajı: Suriyeliler Ülkelerine Dönmeli

"Türkiye’nin huzur ve güvenliği için Suriyeli misafirlerimizin mümkün olan en kısa sürede onurlu bir şekilde ülkelerine dönmelerinin sağlanması MHP olarak beklentimizdir," diyen Özdemir, MHP'nin Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri konusundaki kararlılığını vurguladı.

Editör: Nigar Topcu