Kayseri'de şiddetli deprem! Vatandaşlar sokağa döküldü

Kahramanmaraş depremlerinin artından Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün Kayseri güne depremle uyandı. Merkez üssü Hacılar ilçesi olduğu belirlenen depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıklandı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son dakika deprem haberi Kayseri'den geldi. Saat 05.28'de Hacılar ilçesinde de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7,0 kilometre derinliğinde kaydedilen sarsıntı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi.Depremi yaşayan vatandaşlar kendilerini sokağa attı. 

Çok sayıda ilde hissedilen depremi yaşayan vatandaşlar kendilerini sokağa atarken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'tan ilk açıklama geldi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: OLUMSUZ DURUM GÖZÜKMÜYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, şu an için olumsuz durum olmadığını belirterek, "İlk belirlemelere göre merkez üssü Hacılar olan 4.8 şiddetinde bir deprem yaşadık. İlk bilgilere göre olumsuz bir durumumuz yok. Ekiplerimiz sahada teyakkuz halinde. Lütfen resmî açıklamalara itibar edelim. Rabbim tüm afetlerden bizleri korusun” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN