İspanya Başbakanı Sanchez’in eşi Begona Gomez’e eşinin pozisyonunu iş anlaşmalarını etkilemek için kullanma suçu yöneltilmiş ve hakkında adli soruşturma başlatılmıştı. Başbakan Sanchez, dün akşam bir açık mektup paylaşarak suçlamaları reddedip, bunun sağ politikanın yarattığı bir ‘çamur çukuru’ olduğunu belirtti. Sanchez, Pazartesi gününe kadar kamu görevlerini askıya aldığını açıklayarak “Durup düşünmem gerekli” dedi. Sanchez, ayrıca görevinde devam edip etmeme kararını da açıklayacağını vurguladı.

Yunan ekibi Panathinaikos'ta skandal karar! Samet Akaydın'ı Atatürk paylaşımı nedeniyle kadro dışı bıraktılar Yunan ekibi Panathinaikos'ta skandal karar! Samet Akaydın'ı Atatürk paylaşımı nedeniyle kadro dışı bıraktılar

İspanya’da 2018 yılından itibaren başbakanlık görevini yürüten Sanchez’e Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanı Yolanda Diaz destek vererek “Zor bir dönemde Hükümet Başkanı'nın kararına herkes destek veriyor. Sağın hücumu bir yere varamıyor. Demokrasiyi, ilerici bloğu ve insanların hayatlarını bu kadar iyileştiren koalisyon hükümetinin meşruiyetini savunmalıyız” dedi.

“DİREN PEDRO”

Sanchez’e bir başka dikkat çekici destek ise İtalya’nın başkenti Roma’nın Belediye Başkanı Roberto Gualtieri’den geldi. Roma Belediye Başkanı Gualtieri, “İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile maksimum dayanışma. Haydi Pedro, diren! İspanya ve Avrupa'nın dürüstlüğünüze ve yetkinliğinize ihtiyacı var” açıklamasını yaptı.

Editör: Nigar Topcu