Pes artık dedirtti. Zonguldak'ta bir ev sahibi, aşırı kira artışını kabul etmeyen ailenin evini bastı, küçük çocuğun gözü önünde anne ve babasına saldırdılar.

KİRALARDA ARTIŞ DURMUYOR

Zonguldak, Ereğli'de kirada kalan bir aile ile daireyi boşaltmalarını isteyen ev sahibi ve ailesi arasında çıkan kavga, dairedeki güvenlik kameralarından kaydedildi. Olay, Tezel Sokak'taki Tunahan Apartmanı'nda gerçekleşti. Aktay ailesi, yaklaşık 6 yıldır kiracı olarak oturdukları dairenin kirasının 2023 yılı başında yapılan yeni bir sözleşme ile bin 500 TL'ye yükseltildiğini ifade edildi. Ancak ev sahibi S.Ç., aileyi daireden çıkarmak istediğini söyleyince anlaşmazlık çıktı. S.Ç. ile Aktay ailesi arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. 

EV SAHİBİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Olay günü S.Ç., eşi T.Ç. ve oğulları, Aktay ailesinin kapısını çaldı. T.Ç. ile V.A. arasındaki sözlü tartışma zamanla kavgaya dönüştü. Olay yerine diğer aile bireyleri de katıldı. Dairenin güvenlik kamerasına yansıyan kavgada B.A., eşi V. A ve babası N.A. hafif şekilde yaralandı. Olayın ardından taraflar polis merkezine giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. A.çifti, Ereğli Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ev sahibi ailesi hakkında uzaklaştırma kararı almak için suç duyurusunda bulundu.

KAPIYI ZORLA AÇMAYA ÇALIŞTI

V.A., yaşanan olayı anlatırken, ev sahibi eşi T.Ç.'nin sözleşmeleri olmasına rağmen emlakçı getireceğini belirttiğini ve bu yüzden tartışmanın başladığını ifade etti. T.Ç.'nin kapıyı zorlayarak açmaya çalıştığını ve kendisine saldırdığını belirten V.A., olayın ardından polis ve akrabalarını aradığını dile getirdi. B.A. ise ev sahibinin kendilerini evden çıkarmak ve yüksek bir kira bedeliyle başkasına kiralamak istediğini düşündüğünü belirterek, olayın üçüncü kez yaşandığını ve hukuki haklarını kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi.

HEM SUÇLU  HEM GÜÇLÜ

Ev sahibi S.Ç. ise eşi T.Ç.'nin kiracının yanına gidip emlakçının geleceğini söylediğini ve tartışmanın bu şekilde başladığını ifade etti. Olayın yaşandığı günün aslında kendisinin eşinin darp edildiği bir gün olduğunu söyleyen S.Ç., kendilerinin de kiracılardan şikayetçi olduklarını belirtti.

Editör: Şevval Başçakır