Ali Yerlikaya 74 ilde yapılan operasyonu duyurdu! 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı Ali Yerlikaya 74 ilde yapılan operasyonu duyurdu! 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, İran’da yasa dışı bahis oynatan organize suç örgütünün lideri olan ve suç gelirlerini Türkiye'de aklamaya çalışan Sait Emiri'nin, “Kartel-6” operasyonuyla İzmir’de yakalandığını duyurdu. 

TUTUKLANARA MAL VARLIKLARINA EL KONULDU
Bakan Yerlikaya, Twitter hesabından operasyona ilişkin detayları paylaştı:

"İstanbul Başsavcılığımız, MASAK ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İstanbul ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Yurtdışına kaçma hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen organize suç örgütü elebaşı Sait Emiri, İzmir’de başkasına ait kimlik bilgilerini kullanarak kaldığı otelde yakalandı.

Operasyonlar sonucu; 120 bin dolar, 80 bin euro, 500 bin dolar değerinde 9 adet lüks saat ve 15 şirket, 10 adet araç, 17 taşınmaz ve 9 şirket ortaklık payına el konuldu."

Editör: Nigar Topcu