Atatürk’e hakaret eden Kuveytli yazar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya küfür etti Atatürk’e hakaret eden Kuveytli yazar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya küfür etti

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'nin banliyösünde aşırı sağcı Hindulardan oluşan bir kalabalığın yakınlardaki bir bölgede ölümcül toplumsal şiddet olaylarından saatler sonra bir camiyi ateşe vermesi sonucu bir imam yardımcısı öldürüldü.

Polis, kurbanın parlak kuleleri ve çok uluslu şirketlerin ofisleriyle tanınan 1,2 milyon nüfuslu Gurugram'daki Sektör 57'de bulunan Anjuman Jama camisinin imamı olan 19 yaşındaki Mevlana Saad olduğunu belirledi.

Biri yaralanan ve ikisi yara almadan kurtulan üç kişi daha vardı.

Cami, kuzey Haryana eyaletinin komşu Nuh ilçesinde yaşanan şiddet olaylarından bir gün sonra, Salı günü erken saatlerde kalabalık tarafından saldırıya uğradı.

Polis Komiser Yardımcısı Nitish Agarwal gazetecilere verdiği demeçte, "50 ila 60 kişilik bir grup, Salı günü erken saatlerde Anjum'da ateş ve kundaklamaya başvurdu, bu da bir kişinin ölümüne ve diğerinin yaralanmasına yol açtı."

Agarwal, "Birkaç kişiyi tutukladık, haklarında bir FIR [polis raporu] kaydettik ve olayla ilgili bir soruşturma başlattık" diye ekledi.