Faruk Fatih Özer, kripto para borsası Thodex soruşturmasıyla Türkiye tarafından bilinen bir isim haline geldi. Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer neden tutuklandı?

Doğanay Güzelgün'ün ölümüne sebep olan sürücüden flaş gelişme Doğanay Güzelgün'ün ölümüne sebep olan sürücüden flaş gelişme

FARUK FATİH ÖZER KİMDİR? THODEX'İN KURUCUSU NEDEN TUTUKLANDI?

Faruk Fatih Özer, 1994'te Kocaeli'de doğdu. 2017'de Thodex adlı şirketi kurdu. Nisan 2021'de şirketi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında şirketin 390 bin üyesinden topladığı 2 milyar dolar ile kaçtığı öne sürülen ve "nitelikli dolandırıcılık" suçundan şirketi hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın sonunda hazırlanan ve 2 bin 27 kişinin müşteki olarak yer aldığı iddianameye göre, bu suçlar sebebiyle 356 milyon liralık zarar oluştuğuna yer veriliyor.  Faruk Fatih Özer hakkında, 23 Nisan 2021'de Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştır ve 30 Ağustos 2022 tarihinde Arnavutluk'ta yakalanmıştır.

FARUK FATİH ÖZER KAÇ YIL HAPİS CEZASI ALDI?

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezası verildi.