Diyarbakır’da bombalı terör eylemi hazırlığındaki 5 teröris, eylem için kullanacakları patlayıcı maddelerle birlikte yakalandı.

Gezi Parkı davası karara bağlandı! Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezası kesinleşti Gezi Parkı davası karara bağlandı! Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezası kesinleşti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da ikamet eden ve terör örgütü adına kuryelik yaptıkları tespit edilen R.D., D.D., O.D., F.D. ve R.D. isimli teröristlerin ikametlerinde yapılan aramalarda PETN patlayıcı madde, A4 patlayıcı, roketatar başlığı ile avometre, saatli anahtar sistemi, patlayıcı devre sistemi, zaman ayarlı patlayıcı ve silah bulunduğunu açıkladı.

Bakan Yerlikaya, "Operasyonları gerçekleştiren EGM İstihbarat Başkanlığımız, Diyarbakır ve Mardin İl Emniyet Müdürlüklerimiz, Havacılık Daire Başkanlığımız, Diyarbakır Özel Harekat, TEM ve Bomba İmha Şube Müdürlüklerimizdeki kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Bir nebze olsun insanlıktan nasibini almayan hainlere asla acımayacağız. Terör sona erene kadar mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.