Narkotik Suçlarla Mücadele kolunda görevli polis memuru Serkan D.'nin FETÖ firarisi Cevher Güven'e bilgi sızdırdığı tespit edildi. Öte yandan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Büro Amirliği’nde çalışan polis memuru Alper B.’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın T.C. kimlik numarası ile sorgulama yaptığı tespit edildi. 

Ankara Emniyeti’nde ‘köstebek’ soruşturması

ANKARA Emniyet Müdürlüğü son dönemde ortaya atılan birçok iddia ile çalkalanıyor.

Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

Hürriyet gazetesi Fevzi Kızılkoyun imzalı habere göre son dönemde gizli yürütülen soruşturmalarda bilgilerin dışarıya sızdırılması üzerine Ankara Emniyeti’nde ‘köstebek’ soruşturması başlatıldı.

FETÖ KÖSTEBEĞİ

Yapılan çalışmalarda Narkotik Suçlarla Mücadele’de görevli polis memuru Serkan Dinçer’in ismine ulaşıldı. Terör savcılığınca başlatılan ve Terörle Mücadele ekiplerince yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Dinçer tutuklandı. Dinçer’in, gizli yürütülen kritik soruşturmalarla ilgili bilgileri FETÖ’nün etkin propagandacısı olan firari Cevheri Güven ile yine örgüt bağlantılı kişilere sızdırdığı belirlendi. Bir polis memurunun ulaşamayacağı bilgileri bile elde ederek Güven’e servis etmekle suçlanan Dinçer’e bu bilgileri kimin aktardığı araştırılıyor.

VIP SORGULAMA SIRASINDA 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Büro Amirliği’nde çalışan polis memuru Alper B.’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın T.C. kimlik numarası ile sorgulama yaptığı tespit edildi. VIP sorgulama olarak adlandırılan işlemde Alper B.’nin Erdoğan’ın T.C.'si ile sorgulama yaptığı sırada sistem alarm verdi. Durumu fark eden Narkotik Daire Başkanlığı, resmi yazıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü uyardı. Erdoğan’ın T.C.’si ile sorgu yapan kişinin teknik büro polisi Alper B. olduğu ortaya çıktı. İdari soruşturma başlatılırken polisin “Gelen bir ihbar üzerine sorgulama yaptım” diyerek kendisini savunduğu öğrenildi.