Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “2024'ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz” sözleri ise beklentileri artırarak seyyanen zam iddialarını gündeme getirdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener de geçtiğimiz günlerde Muş'ta düzenlenen mitingte "Şimdi yeni buraya gelirken bir arkadaşımdan duydum. Bir seyyanen zam yapılacağı konuşuluyormuş. 5 bin liraymış. 5 bin lirayı kabul etmiyorum Sayın Erdoğan. Samimiyetle 11 bin lira hesapladık. 11 bin lira zam vermenin bu ülkeye bir zararı yok. Ama o emekliler ayağa kalkar. Onlar bunu hak ettiler" ifadelerini kullandı.

Siyasilerin sık sık seyyanen zam konusunu meydanlara taşımasıyla umutlanan emekliye kötü haber ise AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'den geldi.

Böyle Bir Çalışma Yok

Büyük Sivas Haber TV’ye konuşan Güler emekliler için hazırlanan bir seyyanen zam dosyasının masalarında olmadığını, böyle bir çalışma yürütülmediğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsrailli Bakan'a Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsrailli Bakan'a Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki

Güler'in emekli maaşlarıyla ilgili açıklamaları şu şekilde;
"İnsanlarımızı hayal kırıklığına uğratmayacak bir ciddiyet sergilememiz lazım. Şu anda herhangi bir çalışmamız yok. Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımız böyle bir çalışma arz ederse bizim haberimiz olacak. Ama bizim elimizde muhalefetin dediği gibi 5 binlik 10 binlik seyyanen zam söz konusu değil, böyle bir çalışmamız yok.
Bu neye göre söylediler hangi rakamları, hangi bütçe verileri kıstas aldılar bilmiyorum. AK Parti’nin bu yönde bir çalışması yok."

Editör: Nigar Topcu