Ekrem İmamoğlu Kızılay'ı bombaladı: Kızılay'ın nasıl küçüldüğünü biliyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir canlı yayın programında Kızılay'a bomba açıklamalar yaptı. İmamoğlu, 'Kızılay'la hiçbir diyalog arayışımız olmadı. Ama Kızılay'ın nasıl küçüldüğünü hepimiz biliyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk'te Serap Belet ve Kürşad Oğuz'un moderatörlüğünde Habertürk yazarı Nagehan Alçı ve gazeteci Faruk Aksoy'un sorularını yanıtladı.

İmamoğlu sorulan Kızılay sorusuna bomba bir cevap verdi;

Kızılay'la hiçbir diyalog arayışımız olmadı. Kızılay deyince akla ne gelir? Bu tür afetlerde çadırı sağlayan, kan ihtiyacını sağlayan, ekiplerini bölgeye gönderen. Ama Kızılay'ın nasıl küçüldüğünü hepimiz biliyoruz. Bugün Kızılay'ın sıradan bir bütçesi var artık. Az önce AFAD'la iletişimsizliği anlattım. Sayın Mansur Yavaş'ın yaşamış olduklarına birçok kısmı daha ilave edebiliriz. Bürokrasi, siyasetten izin almadan bu ülkede konuşabiliyor mu? Bin tane örnek verebilirim konuşamadığına dair. Depremle ilgili 6., 7'nci toplantımız. Resmi titri olan niye bir kişi katılmaz? O hattı temsilen en kaydadeğer Kızılay İstanbul Başkanı geldi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN