Çalışmalarını Ankara'da sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Yüksek İstişare Kurulu'na başkanlık edip, ardından Danıştay Başkanı Zeki Yiğit’i kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından bir açıklama yapılmadı.

Bakan tunç, Yiğit'i Tebrik Etti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Danıştay Başkanlığına yeniden seçilen sayın Zeki Yiğit'i tebrik ediyor, görevinde üstün muvaffakiyetler diliyorum. Yargı camiamıza, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

 Zeki Yiğit Kimdir?

Zeki Yiğit, 1965 yılında Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Yiğit, 1991 yılında mesleğe başladı. Hukuk kariyeri boyunca Sütçüler ve Diyadin Cumhuriyet Savcılığı, Yeniçağa Hakimliği, Adalet Müfettişliği, Adalet Başmüfettişliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve Müsteşar Yardımcılığı gibi çeşitli önemli görevlerde bulundu.

Deniz Zeyrek'ten, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümü üzerine  milli yas ilan edilmesine tepki Deniz Zeyrek'ten, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümü üzerine milli yas ilan edilmesine tepki

3 Mart 2011'de Cumhurbaşkanı tarafından Danıştay üyeliğine seçilen Zeki Yiğit, 22 Ocak 2013 ile 24 Ocak 2020 tarihleri arasında Yüksek Seçim Kurulu üyeliği görevini üstlendi. 7 Mayıs 2020'den bu yana ise Danıştay Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Editör: Nigar Topcu