İngiltere'de öldürülen Türk DJ cinayetinde korkunç bulgular! Kaburgaları kırılmış, kaynar su dökülmüş İngiltere'de öldürülen Türk DJ cinayetinde korkunç bulgular! Kaburgaları kırılmış, kaynar su dökülmüş

İddiaya göre, İstanbul Bakırköy'deki özel klinikte Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu tarafından tedavi edilen çocuklara, ketamin ilacı verilerek hipnotize ediliyor ve onlara ailelerinin cinsel istismarını bilinçaltına yerleştiriyordu. Zoroğlu'nun, çocukların intihar edeceği tehdidiyle aileleri baskı altına aldığı ve çocukları kendisine "terapi/tedavi evi" olarak tanımladığı Ümraniye ve Erenköy'deki yerlere götürerek ketamin vermeye devam ettiği ortaya çıktı.

Zoroğlu'nun çocukların kontrolsüz bırakılarak yurt dışına gönderilecekleri ve iyi bir yaşama kavuşacakları vaadinde bulunduğu belirlendi. Doktorun ayrıca çocuklarla ilgili suç duyuruları yaparak ailelerin tutuklanmasını sağlamaya çalıştığı ve adli süreçleri şantaj unsuru olarak kullandığı öne sürüldü.

Savcılık, bilirkişi raporları ve çocuk izleme merkezinin kanaatini dikkate alarak Zoroğlu'nu ketamin ilacı verme, iftira atma ve çocuklara sürekli zarar verme suçlarından suçlu buldu. Operasyon sırasında Zoroğlu'nun klinikte ve evinde kullanılan ketaminin bir türü ele geçirildi. Zoroğlu'nun ifadesinde, ilacı hayvanlara vermek amacıyla aldığını ve maksadını aşan ifadeler kullandığını kabul ettiği belirtildi.

ÇOCUKLARA İŞKENCE VE EZİYET KAPSAMINDA TUTUKLANDI

Soruşturma dosyasındaki tüm iddiaları, bilirkişi raporlarını ve Çocuk İzleme Merkez’inin kanaatini bir araya getiren savcılık, şüpheli Zoroğlu’nun ketamin ilacı nedeniyle “Uyuşturucu Uyarıcı Madde Sağlama”, “ailelerin cinsel istismar iddiasıyla soruşturma geçirmesine sebep olması sebebiyle İftira”, “mağdur çocukların psikolojik ve bedensel yönden süreklilik arz edecek şekilde zarar görmesine neden olması” sebebiyle “eziyet” suçlarından suçlu buldu.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Operasyonda kapsamında şüpheli Zoroğlu'nun işlettiği klinikte ve evinde ketaminin Keta-Control isimli veterinerler tarafından hayvanlar üzerinde kullanılan bir türü ele geçirildi. Doktor, soruşturma kapsamında alınan ifadesinde hayvanlara yönelik bu ilacı yaşı küçük çocuklara terapi sırasında verdiğini, mesajlarında ve çocuklarla yaptığı görüşmelerde maksadını aşan ifadeler kullanmış olabileceğini kabul ettiği öğrenildi.