Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Gınık İnfak Derneği'nin davetiyle Yozgat Kültür Merkezi'nde bir seminer verdi. Aileyi korumanın yollarından birinin de anne baba farkındalığının ve toplumsal farkındalığının oluşması gerektiğinin artık bir zorunluluk olduğunu söyleyen Özlem Gınık Ankara’dan sonra Yozgat’taki ailelerle buluştu.

Çocuğun kimlik gelişiminin ilk sosyal çevresi aile olduğunu anlatan Gınık sağlıklı kimlik gelişimi için anne ve babalara önerilerde bulundu. Özlem Gınık özellikle babaların çocuklarının gelişiminde aktif bir şekilde yer alması gerektiğine ve baba otoritesine, vurgu yaptı.

Çocuğun gelişiminde 3 ebeveyne;  1) Anne ile olan ilişkisi 2) Baba ile olan ilişkisi 3) Anne baba ilişkisine değineren Aile Danışmanı Özlem Gınık, ailelere, çocuklarının gelişimi üzerindeki etkilerinden bahsetti.

Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Gınık

Dijital medyanın hayatımıza kattığı olumlu ve olumsuz etkilerine değinen Özlem Gınık olumsuz sosyal medya örneklerini gösterdi ve Dijital medyanın sınırlı, kontrollü, amaçlı kullanılması gerektiğinin öneminden bahsetti.

Özlem Gınık seminerde aile ile geçirilmesi gereken zamanların artık dijital medya ile geçirilmesi çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini yalnız hissetmelerine sebep olduğunu ve çocuklarımızın gençlerimizin dijital medya ile yalnızlıklarını gidermeye çalışırken daha fazla yalnızlaştıklarından, aile yapımızdan, değerlerimizden, kültürümüzden, ahlak ve inançlarımızdan uzaklaştıklarına değindi.. Dijital medyada kontrolsüz, sınırsız, amaçsız zaman geçiren çocuk ve gençlerimizin art niyetli insanların tuzaklarına düştüklerinin ve kötü emellerinin kurbanı olduğundan bahsetti ve bunu görsellerle vakalarla destekledi..

Koray Aydın'la ilgili bomba iddia! O partinin başına geçecek Koray Aydın'la ilgili bomba iddia! O partinin başına geçecek

Whatsapp Image 2024 05 25 At 15.04.13

Özlem Gınık proğram sonunda ailelerin sorularını birebir cevaplayarak, semineri sonlandırdı. Özlem Gınık ''Bizleri seminer sürecinde en iyi şekilde ağırlayan infak derneğine nazik misafirperverlikleri içinde çok teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum