Esenyurt Belediyesi'nde eski ve yeni belediye başkanları arasındaki "boş kasa" polemiği devam ediyor. 31 Mart seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ahmet Özer, "Son aylarda giderek yükselen bir ivmeyle birçok ihale ve birçok ödeme yapılmış ve bize boş bir kasa ile 3 milyar TL'nin üstünde bir borç devredilmiştir" iddiasında bulundu. 

Fatih Erbakan yöntemlerini anlattı: Milli Görüş belediyeciliğinde belediyenin borcu olmaz Fatih Erbakan yöntemlerini anlattı: Milli Görüş belediyeciliğinde belediyenin borcu olmaz

Esenyurt Belediyesi'nin eski başkanı CHP'li Kemal Deniz Bozkurt ise bu iddialara karşı çıkarak, "2019 yılından 2024 yılına kadar personel sayımız birbirine çok yakın. İthamların aksine ihtiyaç fazlası bir kişi bile işe alınmamıştır. Devir teslimde yeni seçilen yönetime Esenyurt Belediyesi'nin içinde bulunduğu durumu açık bir şekilde anlatmama ve ayrıca durumu anlatan imzalı bir kitapçık verme rağmen 'Boş bir kasa bıraktı' şeklindeki ifadeler hiç samimi değildir" dedi.

Özer ise Bozkurt'un sosyal medyadaki paylaşımlarına karşı yazılı bir açıklama yaparak, "Bugün halkın demokrasi ile ortaya koyduğu bu gücün önünde durmak isteyen, bu gidişatın parti içinde kendi çıkarlarına ters düştüğünü gören bazı odakların mevcut yönetime, kazanılmış belediyelere zarar verme çabası seçim sürecindeki davranışlarıyla ve sonrasındaki uygulamalarıyla aşikardır. Kimse kendi kötücül davranışlarını, parti aleyhine yaptığı çalışmaları, kaybetmemiz için gösterdiği gizli/açık çabaları örtbas edemez" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özer'in açıklamalarında ayrıca, "Tamamen kasıtlı bir biçimde yürütülen bu süreç, aday gösterilmemiş olmasından dolayı kişisel bir hırs ile gelecek yönetim üzerine bir yük ve enkaz bırakma çabası ile adım atan bir yönetim anlayışından ibarettir. Sormak isteriz; yeni bir yönetimin işbaşına geleceği açıkken giderayak, son bir haftada onlarca müdürlüğe, başkan yardımcılıklarına atama yapmanın amacı, anlamı ve mantığı ne olabilir? Bu iyi niyetli, dürüst bir yönetim davranışı ile açıklanır mı?" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Özer, "Devir teslimden sonra 5 Nisan tarihinde İller Bankasından gönderilen pay ile personel maaşı ve ikramiyeleri personellerimizin bayramda zor durumda kalmaması için hızlıca ödenmiştir" şeklinde bilgi verdi.

Editör: Nigar Topcu