CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da basın toplantısı düzenledi. Muhalefetin cumhurbaşkanı adayına dair konuşan Ağbaba 'Altılı Masa'nın adayına, altılı masa karar verecek ama bize sorarsanız CHP'nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu' dedi.

Ağbaba, 'Tekrar söylüyoruz, Altılı Masa'nın gösterdiği aday, bizim adayımız olacak. Bizim adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, takdir Altılı Masa'nın' diye devam etti.

Masa'nın önümüzdeki hafta bir toplantı yapacağını, sonra geniş kapsamlı bir toplantı daha yapılacağını, sonrasında aday açıklanacağını belirten Ağbaba şöyle devam etti:

'Açıklanacak aday, Millet İttifakı'nın adayı olacak. Aday tarifi yapıyoruz; herkesle konuşabilen, geçmişte kirli, karanlık işleri olmayan, bürokrasi, devlet deneyimi olan birisi olsun istiyoruz. İçimizden geçen umarım Kemal Kılıçdaroğlu olur.'

Seçim güvenliğiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Ağbaba, 'Öncelikle seçim güvenliğiyle ilgili her şeyimiz hazır. Genel Başkanı'mız başta olmak üzere çok ciddi çalışıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, atacakları her adıma karşı tedbirimiz var. Seçim güvenliğiyle ilgili yapılacak provokasyonlara karşı çok dikkatliyiz ve her şeye hazırlıklıyız. Bu milletin huzur ve kardeşlik içerisinde bir seçim yaşaması gerekiyor. Onu da sağlayacağımızı biliyoruz' diye konuştu.