CHP'li Ağbaba İstiklal'de alınan önlemlere sert çıktı! 'İstiklal'i kapatma sınırları kapat'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul Valiliği'nin İstiklal Caddesi'nde alınması gereken önlemlere ilişkin yayınladığı karara tepki gösterdi. Ağbaba, 'İstiklal'i kapatma, sınırları kapat. İstiklal'de gezmek yasaklansın, böylece kimse bombalı saldırı da yapamaz, yapsa da hayatını kaybeden kimse olmaz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

13 Kasım’da İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısı sonrası yeni önlemler alındı. Artık caddede sosyal, kültürel, ticari etkinlik düzenlemek yasak. Sokak müzisyenlerine de izin verilmeyecek.

Karara tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal’i kapatma, sınırları kapat. İstanbul Valiliği, terör saldırısı sonrası caddede sokak müziğini, kültürel aktiviteleri, seyyar satıcılığını vs. yasaklamış. Ülkede ne zaman kötü bir şey olsa ilk akla gelen sanatı, kültürel aktiviteleri yasaklamak oluyor.

Terörist sınırdan elini kolunu sallayarak geçsin, İstanbul’a gelsin, işe girsin, gezsin tozsun, bomba patlatsın, suçu seyyar satıcılarla sokak müzisyenlerine keselim. O zaman terör amacına ulaşmış olmuyor mu? Amaç sokakları kültürden tamamen arındırarak betona dönüştürmek mi?

Oldu olacak, dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın. İstiklal’de gezmek yasaklansın, böylece kimse bombalı saldırı da yapamaz, yapsa da hayatını kaybeden kimse olmaz. Bu insanlar günlük kazanıyor. Sokak müzisyeni, seyyar satıcı şimdi nasıl evine ekmek götürsün?

Salgını müziğe bağlayan akılla, terörü sokak aktivitelerine bağlayan akıl aynı akıldır. Bu kamusal alana ve yaşam tarzına yönelik bir müdahaledir. Kamusal yaşama veya yaşam tarzına değil, terörle mücadele tarzına müdahale edin. Yasak çözüm değil..”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN