Fethullah Gülen öldü iddiası özellikle sosyal medyada gündeme geliyor birkaç gündür. Pensilvanya'dan herhangi bir ses çıkmazken terör örgütü lideri Fethullah Gülen'e ne olduğuyla ilgili Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener'den çok konuşulacak bir iddia geldi.

tv100'deki Başak Şengül ile Doğru Yorum'da programına katılan gazeteci Nedim Şener, Gülen'in yaşadığını ancak 1-2 gün içinde öldü haberinin alınabileceğini söyledi.

2 kritik ankete CHP'nin oy oranları damga vurdu! Bu pazar seçim olsa... 2 kritik ankete CHP'nin oy oranları damga vurdu! Bu pazar seçim olsa...

Başak Şengül'ün, "Bu haberi verecekler mi?" sorusunu yanıtlayan Şener, şu ifadeleri kullandı:

"Mutlaka verecekler çünkü bu belirsizlikle yaşayamazlar ve ABD topraklarında bir ölüyü saklayamazlar. Kaçırma hadisesinde, güvenli bir yere götürmelerinin nedeni o ölüm sonrası Barbaros Kocakurt'un yöneticisi dedirtmek için zaten. Yoksa çiftlikte kalsaydı herkese açık herkesin girip çıkabildiği, herkesin huzurunda görünürdü. Çok kilit bir kadro tarafından asude bir yere götürüldü ki orada 'örgütün lideri bundan sonra budur herkes buna biat edecek' dedirtmek amacıyla başka bir plan yok burada."

Editör: Hatice Kübra