Beyoğlu, Halıcıoğlu semtinde trajik bir olay yaşandı. Bir ay önce, semtteki bir parkta 12 yaşındaki Hüseyin Samet Ç. ile 13 yaşındaki Muhammed Sait D. arasında nedeni bilinmeyen bir kavga yaşandı. Olay sonrasında, iki taraf barışmak için buluşma düzenledi.

Buluşma esnasında ise anlaşmazlık devam etti ve 19 yaşındaki Abdullah Şakun, sözleriyle saldırmaya çalıştığı söyleniyor. Bunun üzerine Emircan A., Şakun'a karşılık vererek üzerine yürüdü ve tartışma hızla şiddet içeren bir kavgaya dönüştü. Şakun, Emirhan E., Muhammed Emin D., Emircan A. ve Emirhan Ö. tarafından darp edilirken, Emircan A. tarafından kafasına sert bir tokat atıldı.

Şakun, aldığı darbenin etkisiyle bayıldı ve yerde kalırken, saldırganlar kaçtı. Civardaki vatandaşlar hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri, genç adama ilk müdahaleyi yapıp ambulansla hastaneye götürdü. Ancak maalesef Abdullah Şakun, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yapılan otopsi sonucunda, Şakun'un aldığı darbenin beyninin önemli bir sinir noktasına denk gelmesi sonucu bilincini kaybettiği ve beyin ile vücut arasındaki bağlantının kesilmesiyle öldüğü belirlendi.

Editör: Nigar Topcu