Doğanay Güzelgün'ün ölümüne sebep olan sürücüden flaş gelişme Doğanay Güzelgün'ün ölümüne sebep olan sürücüden flaş gelişme

Geçtiğimiz çarşamba günü evinden ayrılan, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olan evli ve 1 çocuk babası Gökcan Tazeler'den uzun süre haber alınamadı. Bunun üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundu.

Kayıp olan Tazeler için arama çalışmaları başlatıldı, ancak hiçbir iz bulunamadı. Kaybolmasının üzerinden 5 gün geçen Tazeler, Keşan'a 34 kilometre uzaklıktaki Gelibolu ilçesine bağlı Kocaçeşme köyünde bulundu. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Tazeler'in akrabaları, Tazeler ile görüşmek ve onu evine getirmek için köye gitti.

'YALNIZ KALMAK İSTEDİM'

Sağlık durumu iyi olan Gökcan Tazeler, “Biraz sorunlarım vardı, kafamı toplayıp, yalnız kalmak istedim. Kocaçeşme halkı tarafından bir süre misafir edildim. Sağlık durumum iyi, kimse merak etmesin. Ailemle mutlu bir hayata başlamak üzere evime dönüyorum” diye konuştu.

KARIŞ KARIŞ ARANMIŞTI

Mustafa Helvacıoğlu ise “Günlerdir kayıp olan genç akademisyenimiz Gökcan Tazeler’i her türlü imkanlarımızı kullanarak endişeli ailesi ve yakınları ile karış karış aradık. Umudumuzu hiç kaybetmedik, kolluk kuvvetlerimizle aradık ve sonunda bulduk. Gökcan kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun diler, kayıp arama çalışmaları sırasında destek olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Gökcan Tazeler’in eşi Damla Suna Tazeler de eşinin bulunmasından dolayı büyük sevinç yaşadı.