Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarına ilişkin yeni bir çalışmaya imza attı. Sektördeki işletmelerin çalışma saatlerine ilişkin önemli açıklamada "Berber, kuaför ve güzellik salonları artık haftanın bir günü kapalı olacak." ifadelerine yer verildi.

Bakanlıktan Yapılan Açıklama Şöyle:

"Berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin büyük çoğunluğunu temsil eden sektör paydaşları tarafından Ticaret Bakanlığı'na iletilen talepler dikkatle değerlendirilmiştir. Bu kapsamda, ülke genelindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması kararı 18 Ağustos 2022 tarihinde alınmıştır.

Devam eden süreçte, kapalı olunacak günün her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçlarına göre Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımıyla çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalar tamamlanmış olup, uygulama 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Valilikler tarafından belirlenen günlerde işletmelerin kapalı olmaması durumunda Ticaret Bakanlığı tarafından idari yaptırım uygulanacaktır."

Naci Görür’den deprem açıklaması! 'Kıyametin içindesiniz' Naci Görür’den deprem açıklaması! 'Kıyametin içindesiniz'

Bu yeni düzenleme, sektördeki tüm işletmeleri yakından ilgilendiriyor. Belirlenen günlerde açık olan işletmeler, idari yaptırımlarla karşılaşacak.

Editör: Nigar Topcu