Atanamayan binlerce öğretmen MEB'den gelecek duyuruya kilitlendi. Öğretmen atamaları ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son dakika açıklamasında bulundu.

Bakan Tekin,20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. 2024 öğretmen atamaları takvimi, branş dağılımı ve başvuru süreci için adaylar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurularına odaklandı. 

İŞTE EN FAZLA ATAMA YAPILACAK BRANŞLAR!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamada bulundu. Bakan Tekin açıklamasında 20 bin öğretmen atanacağını paylaştı. 

Bakan Tekin'in açıklamaları şu şekilde;

“Şu branş önemlidir, önemsizdir gibi bir bakış açım yok. 130'a yakın branşın tamamı önemlidir. İhtiyaçlarımız, kadro miktarı çerçevesinde 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık.” ifadelerini kullandı.

Başlıca branşlar söyle:

Sınıf öğretmenliği için 3 bin 263,
Özel eğitim öğretmenliği, 2 bin 499
Rehberlik 1597,
Din Kültürü öğretmenliği 1594,
İngilizce 968.

''Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50'si mülakatın yüzde 50'si olarak yapılacak. Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eğitim camiamıza hayırlı olsun."

2024 ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Tekin açıklamasında sürecin nasıl işleyeceğini ise şu sözlerle ifade etti;  Personel Genel Müdürlüğümüz takvimi ilan edecek. Kesinlikle ve kesinlike aldığımız çerçevede hiçbir arkadaşımızın hakkının yenmediği süreci yürüteceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roma gezisini eleştirmişti! İmamoğlu'dan yanıt gecikmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roma gezisini eleştirmişti! İmamoğlu'dan yanıt gecikmedi

Editör: Gülşah Yıldız