Azerbaycan bugün erken cumhurbaşkanı seçimi için sandık başındaydı. Saat 08.00-19.00 arasında gerçekleşen oy verme işlemleri ardından seçimin kazananı  İlham Aliyev oldu.

Yetişkin içerikli film izlediği için oğlunu kaynar suyla yaktı! Anneye 3 yıl hapis cezası verildi Yetişkin içerikli film izlediği için oğlunu kaynar suyla yaktı! Anneye 3 yıl hapis cezası verildi

Seçimde Yeni Azerbaycan Partisinin adayı mevcut Cumhurbaşkanı Aliyev'in yanı sıra Milli Cephe Partisi Genel Başkanı Razi Nurullayev, Büyük Kuruluş Partisi Genel Başkanı Fazıl Mustafa, Büyük Azerbaycan Partisi Genel Başkanı Elşad Musayev, Bütün Azerbaycan Halk Cephesi Partisi Genel Başkanı Kudret Hasanguliyev ile bağımsız adaylar Zahid Oruç ve Fuat Aliyev yarıştı.  

Sandık çıkış anketlerine göre, mevcut cumhurbaşkanı İlham Aliyev, oyların yüzde 93,9'unu alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Erdoğan'dan mevkidaşına tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüşüp, kazandığı seçimler dolayısıyla tebrik etti. 

İletişim Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev’i Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer nedeniyle tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Aliyev’in yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin Azerbaycan için hayırlı olması temennisini dile getirdi" denildi. 

Editör: Nigar Topcu