Ayhan Bora Kaplan, suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışırken Esenboğa Havalimanı'nda yakalanmıştı. Şimdi ise tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nden İzmir'deki bir cezaevine nakledildiği belirtildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta Ayhan Bora Kaplan ve Kaplan grubuna yönelik "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "kasten yaralama" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarıyla ilgili bir çalışma başlatmıştı.

Bursa'da patlama! 1 kişi yaralandı Bursa'da patlama! 1 kişi yaralandı

Esenboğa Havalimanı'nda operasyon düzenleyen polis ekipleri, Ayhan Bora Kaplan'ı yurtdışına çıkmaya çalışırken yakaladı. Gözaltına alınma sırasında Kaplan'ın üzerinden yüklü miktarda para ve uyuşturucu çıktığı bildirildi.

Gözaltına alınan toplam 29 zanlıdan 14'ü tutuklanırken, 15'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı açıklamada, soruşturmada hala 13 firari şüpheli bulunduğu belirtildi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Ayhan Bora Kaplan'ın tutuklu bulunduğu cezaevi değiştirilerek İzmir'deki bir cezaevine nakledildi.

Bu hareketin güvenlik nedeniyle yapıldığı tahmin edilmektedir. Soruşturma ise devam etmektedir ve firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürdürülmektedir.