İmam nikahlı eşini önce katletti sonra teslim oldu! İmam nikahlı eşini önce katletti sonra teslim oldu!

Ayhan Bora Kaplan adlı yer altı dünyası ismi ve ona bağlı "Kaplan" grubu üyeleri, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanıp tutuklandı. Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı Doç. Dr. Serhat Sinan Kocaoğlu, Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yaptığı savunmada tartışmalı ifadeler kullandı.

Avukat Kocaoğlu, Ayhan Bora Kaplan'ın popüler bir sosyal medya fenomeni olduğunu ve bu nedenle birçok seveni olduğunu belirtti. Müvekkilinin başı derde girdiğinde veya başka bir yere gittiğinde kalabalıkların onu karşılamak için bir araya geldiğini söyledi. Kocaoğlu ayrıca, geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yasaklı olduğu bir dönemde ceza çekmek için Sivas Cezaevi'ne gönderildiği zaman da halkın onu karşılamaya gittiğini hatırlattı.

Avukat Kocaoğlu’nun mahkeme tutanaklarına geçen savunmasında konuya ilişkin sözleri şöyle:

KAPLAN'I CUMHURBAŞKANINA BENZETTİ

"Müvekkilimin şahsiyetini de tanımanızı isterim, geçen depremde çokça yardımı olmuştur. Kendisi bir sosyal medya fenomenidir. Bu yüzden sevenleri çoktur ve müvekkilimin başı derde girdiğinde ya da herhangi bir yere gittiğinde müvekkilimi karşılamak için kalabalıklar oluşmaktadır. Nitekim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan o dönem yasaklı bir siyasiyken hakkında verilen 4 ay 12 günlük yanlış cezayı çekmek için Sivas Cezaevi’ne gönderildiğinde, kitleler de onu karşılamaya gitmişti. Ancak bu demek değildir ki o dönem bu bir hukuka aykırılık gösterisi gelmektedir. Bunu dosyada organize şubede müvekkilime sorulan ‘Sizi niye şurada kalabalıklar böyle karşıladı’ gibi sorulara cevap vermek istiyorum, zira bu yaklaşımla organize şube müvekkilimin aslında sevilen ve sayılan bir iş adamı değil silahlı suç örgütü lideri olduğundan dolayı olarak ima etmektedir.”