Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti. Keloğlan'ın güzel yıldızı Fatma Karanfil, yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Fatma Karanfil 72 yaşında hayata veda etti.

1960 ve 1970'li yıllarda rol aldığı filmlerle Yeşilçam'da iz bırakan usta oyuncu Fatma Karanfil, 2008-2010 yılları arasında yayınlanan "Aşk-ı Memnu" dizisinde canlandırdığı "Şayeste" karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

72 yaşındaki usta oyuncu Fatma Karanfil geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti.

Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Şayeste karakteriyle hafızalarda yer eden Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Karanfil'in yoğun bakımda verdiği yaşam savaşını kaybetti.

VEFAT HABERİNİ MENAJERİ VERDİ 


Fatma Karanfil'in vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran menajeri Aslı İslamoğlu; şu ifadeleri kullandı:

Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur.


Film San Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise "Türk Sineması’nın ve Tiyatrosu’nun usta sanatçısı Fatma Karanfil’e Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

FATMA KARANFİL KİMDİR?

Kızılcık Şerbeti'nin Sezon Finali Sosyal Medyada Kıyamet Kopardı! Kızılcık Şerbeti'nin Sezon Finali Sosyal Medyada Kıyamet Kopardı!

3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelen Fatma Karanfil, Language and Culture Center’de okuduktan sonra 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya adım attı.


1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’ya tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenmeyi başardı.

Yeşilçam’ın efsane yapımlarından 'Keloğlan'da 'Fatma' karakterini canlandıran Karanfil, 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile adından söz ettirdi.

Editör: Gülşah Yıldız