Ali Babacan kimin aday olmasını istedi? Mehmet Emin Ekmen açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Emin Ekmen, HaberTürk'te katıldığı canlı yayında DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın Altılı Masa toplantısında adaylık için isim telaffuz etmediğini söyledi. Ekmen, 'Tercihimiz masadan bir liderin aday olmasıdır. Ancak bu tip müzakereli süreçlerde esnek olmak gerekir. Başka isimleri de konuşmaya hazırız' diye konuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Emin Ekmen, HaberTürk'te Kübra Par'la Açık ve Net programına katılarak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı ile ortak aday konusunda anlaşmazlık yaşaması sebebiyle Altılı Masa'yı dağıtmasının ardından, masada ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekmen, Babacan'ın 2 Mart'taki Altılı Masa zirvesinde partisinin tutumunu "Bizim kuvvetli tercihimiz bu masadan bir liderin aday olmasıdır. Ancak mutabakatla yürütülen süreçlerde katı olmamak gerekir, esnekliğe de açığız, bu masa dışında bir aday da gündeme gelirse bunu konuşmaya hazırız" sözleriyle ortaya koyduğunu açıkladı.

Gazetecilerin, "Masadaki kriz çözülür mü?" sorusuna Ekmen, "Bu kriz çözülür. Ancak Sayın Akşener'in Cuma günü yaptığı konuşmayı düşünüyorum. Bu konuyu bir kez daha müzakere edelim deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Bir yol kazası var." ifadeleriyle yanıt verdi.

"İnşallah Meral Hanım yarın masaya döner." diyen Ekmen, "Ali Babacan 6 liderin toplantısında aday ismi telaffuz etmedi. Tercihimiz masadan bir lider fakat başka alternatiflere de açığız." ifadelerini kullandı.

"AKŞENER GELİRSE ADAYI TEKRAR DEĞERLENDİRİRİZ"

Öte yandan Ekmen, İYİ Parti Lideri Akşener'e çağrıda bulunarak, Yarın toplantıya gelirse adayı tekrar değerlendiririz. Uzlaşma sağlanamazsa kamuoyundan bir süre daha istenir." dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN