Ali Babacan'dan Erdoğan'a padişah göndermesi

Cumhurbaşkanı Erdoğna'ın Adıyaman'da depremzede çocuklara nakit para dağıtmasına tepki gösterenlerden biri de DEVA Partisi lideri Ali Babacan oldu. Babacan, Erdoğan'ı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirirken 'İnsan onuruna yaraşır bir muamele istiyor insanlar. Çadır, konteyner, ısıtıcı istiyor. Bir bariyerin arkasından ulufe dağıtır gibi verilen harçlığı değil' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da helallik dilemesi ve depremzede çocuklara nakit para dağıtması sosyal medyada gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nakit para dağıtmasına ilişkin görüntülere tepkiler devam ederken bir eleştiri de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babaca'dan geldi.

Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bu görüntü normal değil." diyerek deprem bölgesindeki ihtiyaçları hatırlattı. "İnsan onuruna yaraşır bir muamele istiyor insanlar. Çadır, konteyner, ısıtıcı istiyor. Bir bariyerin arkasından ulufe dağıtır gibi verilen harçlığı değil!"diyen Babacan'ın "ulufe" ifadesi dikkat çekti.

Ulufe, Osmanlı İmparatorluğu’nda, kapıkulu askerlerine, saraydaki ve devlet örgütlerindeki kimi görevlilere üç ayda bir verilen ücret anlamına geliyor.

Babacan'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamaları şu şekilde:

"Bu görüntü normal değil. İnsan onuruna yaraşır bir muamele istiyor insanlar. Çadır, konteyner, ısıtıcı istiyor. Bir bariyerin arkasından ulufe dağıtır gibi verilen harçlığı değil!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN