AKP'li Dağ'dan Akşener'e bomba sözler: Yazıklar olsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ sosyal medya hesabın üzerinde sabah canlı yayında açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta 7.7 ve 7.6'lık depremler meydana geldi. 11 ili etkileyen depremler çok sayıda binanın yıkılmasına ve 43 binin üzerinde can kaybının yaşanmasına yol açtı. Depremin üzerinden 19 gün geçtikten sonra bu sabah katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AFAD ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya atmıştı.

Akşener açıklamasında "AFAD'ın bütçe yüzünden 4 aydır yeterli malzeme alamadığına dair bilgi geldi. Yardımların yerine ulaşamadığını fark ettik. Kendiler dağıtamadılar çünkü eleman sayısı yeterli değil. AFAD'ın bilgisi dahilinde biz arama-kurtarma konusunda gönüllülere çağrıda bulunduk, 30 bini aşkın telefon aldık. Listeler yapıp onların içinden AFAD'ın üst düzey yöneticiler bize dedi ki 'Arama-kurtarma deneyimi olsun.' 3 uçak dolusu insanı biz arama-kurtarma çalışmaları için AFAD'ın bilgisi dahilinde gönderdik. AFAD'ın envanterindeki çok sayıda malzeme Suriye'ye gönderildiği için deprem bölgesine yeterli yardım yapılamadı" ifadelerini kullanmıştı.

Yazıklar olsun...

Gündem olan sözler sonrası Akşener'in ifadelerine AK Parti'den yanıt geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, sosyal medyada hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Asrın felaketini yaşadık ve milletimizle birlikte yaralarımızı sarıyoruz. Onlar ise siyaseten ön plana çıkma ve 'Ortağına' çelme takma derdinde. Bu ülkenin insanı, gözünü siyaset hırsı bürüyen menfaat odaklı muhalefeti hak etmiyor. Yazıklar olsun!" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN