Ahmet Davutoğlu'ndan Meral Akşener açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV'de katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Ahmet Davutoğlu, Altılı Masa'dan önce ayrılan daha sonra geri dönen İYİ Parti Lideri Meral Akşener konusuna da değindi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Fox TV'de İlker Karagöz'ün konuğu olan Ahmet Davutoğlu Meral Akşener hakkında ''Sayın Akşener, önemli bir mücadele verdi. Türkiye'de belki en katı disipline sahip olan MHP içinde sert bir mücadele verdi'' dedi. 'Hiç kriz çıkmıyorsa bir aktör dominant demektir' diyen Ahmet Davutoğlu Meral Akşener'in katılmasının iklimi değiştirdiğini savundu.

Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar: 

Bu 6'lı masanın oluşumu çok önceye gider. Önce Sayın Akşener, önemli bir mücadele verdi. Türkiye'de belki en katı disipline sahip olan MHP içinde sert bir mücadele verdi. O tel örgülere tutunduğu halini hepimiz hatırlarız. İYİ Parti'yi kurarak bir başarı hikayesi oluşturdu. Bu fedakarlıkları şimdi taçlandırmak lazım. 

Sayın Akşener'in dün akşam yaptığı açıklamalar bence bu sürecin en önemli şeylerinden biriydi. Gece aradım tebrik ettim kendisini, o da teşekkür etti. Aile olarak eskiden beri bir yakınlığımız var. O alçakça bir iftiraya maruz kaldığında yanında dururum. Onun gelini benim akrabamdır o nedenle dünür de sayılırız. Her şeyden önce dostuz. 

Sayın Akşener açık oynar, net konuşur. Sayın Akşener de toplumdaki genel durumdan üzüntü duydu, bunu hissediyordum. 

Evet kriz çıktı, siyasette bazen krizler faydalı olur. Bu kriz de faydalı oldu. Hiç kriz çıkmıyorsa bir aktör dominant demektir. Çözülüyorsa o kriz, öldürmeyen darbe güçlendirir. 

Sayın Akşener'in toplantıya gelmesi o nedenle önemliydi. Katılması dahi iklimi değiştirdi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN