İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün güncel yapılanması ve faaliyetlerinin incelenmesine yönelik olarak soruşturma devam ediyor.

Onur Şener cinayetinde yeni gelişme! Sanıklara istenen ceza... Onur Şener cinayetinde yeni gelişme! Sanıklara istenen ceza...

Gerçekleştirilen çalışmalarda örgütün kontrolündeki sahte hesaplar üzerinden, sosyal medya platformlarında sistematik olarak örgütsel propaganda ve dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı, bu paylaşımlarda sıklıkla dosya müştekileri ile örgütle mücadele noktasında görev alan kamu görevlilerini karalamaya yönelik söylemlerde bulunulduğu belirlendi.

Yaşanan deprem felaketinin örgüt lideri olduğu iddia edilen Adnan Oktar'a yönelik şekilde yapılan operasyonlar sebebiyle yaşandığına ilişkin paylaşımlarda bulunulduğu, tutuklu olmayan örgüt üyelerinin örgüte lojistik destek sağlayıp, siyasi ve adli makamlarda kulis çalışmaları yaptıkları tespit edildi.

Bu kapsamda Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütünün güncel yapılanmasında yer alan toplam 14 şüphelinin yakalanarak gözaltına alınmasına karar verildi. İstanbul, İzmir ve Samsun'da eşzamanlı düzenlenen operasyonlarda sekiz şüpheli yakalandı.