Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın eşi, kızı ve damadı, tehdit edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Çatlı’nın akademisyen kızı Gökçen Çatlı sanığın kendisine küfredip cinsel tacizde bulunduğunu ifade ederken Anne Meral Çatlı da sanığın kendisini arayıp kızını öldürmekle tehdit edildiğini anlattı. Davaya konu ifadeleri kullanmadığını söyleyen Tuğfan S. hakkında iki ayrı suçtan dava açıldı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe'nin haberine göre dava dosyasında, Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve damad Aydın Özen ile tanışan sanık Tuğfan S. bir süre sonra aileyi telefonla arayarak tehdit etmeye başladı.

AİLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Aile, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Gökçen Çatlı  “Şüpheliyle dayım aracılığı ile tanıştım. Fotoğraf çektirmek istemiş. Daha sonra şüpheli, beni ve ailemi gece gündüz aramaya başladı. Bana küfretti; cinsel tacizde bulundu” dedi. Anne Meral Gökçen ise ifadesinde “Beni de aradı. Bana, ‘Yarın kızını öldürmeye geliyorlar’ dedi” ifadelerini kullandı.

NUMARALARA GSM ŞİRKETİ ÜZERİNDEN ULAŞTI

Çatlı’nın iş insanı damadı Aydın Özen ise mahkemede verdiği ifadede “Sanığı, eşim Gökçen'in babası Abdullah Çatlı'nın anma töreni olduğu bir gün tanıdık. Kendisi o günden sonra ailemizden birçok kişiyle telefonda irtibat kurmaya başlamıştı. Başlarda ‘ne yapıyorsunuz, nasılsınız’ şeklinde başlayan görüşmeleri bir süre sonra tehdit içerikli konuşmalara dönüştü” dedi. Özen ifadesinde Tuğfan S.’nin, kendilerine ait telefon numaralarına, bir GSM şirketinde çalışan arkadaşı üzerinden ulaştığını belirterek “Üçümüzün yanı sıra bazı akrabalarımızın da numaralarına benzer şekilde ulaşmış” dedi.

‘O SÖZLERİ BEN SÖYLEMEDİM’

Yürütülen soruşturma sonrası Tuğfan S. hakkında “tehdit ve hakaret” suçlarından dava açıldı. Mahkemede savunmasını yapan S. ise suçlamaları kabul etmedi. Tuğfan S. ifadesinde “Numara bana ait. Ama bu sözlerin hiçbirini sarf etmedim” dedi. Dosyaya ilişkin yargılama sürüyor.

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun yaptığı kazada polis memurlarına soruşturma! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun yaptığı kazada polis memurlarına soruşturma!