ABD, Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde, Hankendi-Askeran yolu yakınlarında bir benzin depolama alanında meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Adrienne Watson, yaptığı yazılı açıklamada, "Karabağ'daki bir benzin deposunda meydana gelen patlamada 68 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı haberi bizi derinden üzdü. Karabağ'da yaşayanlara ve tüm bu acıyı hissedenlere en derin taziyelerimizi sunuyoruz." ifadesini kullandı.

Gazze'de ateşkes sona erdi! İsrail resmen duyurdu: Savaşa yeniden başladık... Gazze'de ateşkes sona erdi! İsrail resmen duyurdu: Savaşa yeniden başladık...

Karabağ'a insani yardımın devam etmesi çağrısında bulunan Watson, buradan ayrılan Ermeniler için de insani yardım yapacaklarını kaydetti.

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde, Hankendi-Askeran yolu yakınlarında bir benzin depolama alanında meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında 68 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı bildirilmiş, patlamanın nedeni ise belirlenememişti.