Zonguldak’ta faaliyet gösteren fırın sahibi Senol Sanal, suyun 5 TL, tuvaletin 7,50 TL olduğu bir şehirde ekmeğin halen 5 TL’den satılmasının açıklanabilir bir durum olmadığını belirtti.

AK Parti'den emekliye 5 bin TL ikramiye için yeni açıklama AK Parti'den emekliye 5 bin TL ikramiye için yeni açıklama

Gazete Duvar'dan Mustafa Özdemir'in haberine göre, Sanal, “Zonguldak Valiliği ve Esnaf Odaları Birliği, ekmek zammını onaylamadı. Biz de bu karara tepki amacıyla zincir marketler, mahalle bakkalları ve ekmek bayilerine dağıtımı durdurduk. Direnebildiğimiz kadar protestoyu sürdüreceğiz”  ifadelerini kullandı. Diğer yandan protesto nedeniyle bazı ekmek bayileri dünden kalan bayat ekmekleri satışa sundu.

Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun ise fırıncıların ekmek dağıtımı protestosu ile ilgili yaptığı açıklamada, yasal sürecin devam ettiğini belirterek, “Türkiye genelinde halen ekmeğin kilosunu 20 TL’den satan iller var. Onlar fırıncı değil mi? Ben arkadaşların yaptığı bu protestoyu anlamakta güçlük çekiyorum. Bugün ekmek zammı ile ilgili bir toplantımız var. O toplantıdan çıkacak karara göre süreç işleyecek” şeklinde kendini ifade etti.