Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu'ya FETÖ'cü dediği için tazminat ödeyecek!

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, üç yıl önce katıldığı bir canlı yayın programında eski İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya FETÖ'cü dediği için yazminat ödeyecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, üç yıl önce katıldığı bir TV programında, eski İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu, örgütle bağlantılı Kazakistan Türk İş Adamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yaptığını savundu.

Özdağ’ın bu iddiaları üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kavuncu hakkında FETÖ üyeliğinden soruşturma açtı. Özdağ, ifadesinde, Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu iddiasını tekrarladı.

Savcılık, Kavuncu hakkında soyut beyan ve iddiaların dışında somut deliller bulunmadığı sonucuna vararak, 31 Mayıs 2021’de kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti.

Bu gelişme üzerine Kavuncu, Özdağ hakkında tazminat davası açtı.

Yazar İsmail Saymaz'ın haberine göre Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava bugün sonuçlandı.

Duruşmada, Özdağ’ın avukatı Paşa Büyükkayaer, müvekkilinin Kavuncu’ya FETÖ’cü değil, FETÖ ile iltisaklı dediğini, ikisinin ayrı kavramlar olduğunu söyledi. Kavuncu’nun ve sosyal çevresinin FETÖ ile bağlantılı, bir kısmının ise iltisaklı olduğunu iddia etti.

Büyükkayaer, dosyanın iki yıl bekletildiğini, Özdağ’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı kavgadan iki hafta sonra fezlekenin düzenlendiğini iddia ederek, “Bütün yargı ve yürütme Soylu ile kavga ettikten sonra müvekkilin üstüne yürümeye başlamıştır” dedi.

Özdağ, Kavuncu’ya 20 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN