Dendias, SKAI TV'ye yaptığı açıklamada, 'Türkiye ve Yunanistan arasındaki sorunlara, hem Türkiye'nin hem de Yunanistan'ın kazançlı çıkacağı çözümler bulunabileceğine inandığını' kaydetti.

'Görüşmelerin yeniden başlaması mümkün olabilir'

Depremlerin ardından iki ülke arasında 'çok pozitif bir atmosfer oluştuğunu' belirten Yunanistan Dışişleri Bakanı, 'bu durumun, dış politikada yakınlaşma ve diyalog sürecinin başlaması için kolaylaştırıcı bir rolü olduğunu' söyledi.

Gazeteci İrfan Değirmenci milletvekili adayı oldu! İşte açıklaması Gazeteci İrfan Değirmenci milletvekili adayı oldu! İşte açıklaması

Dendias, hem Türkiye'nin hem Yunanistan'ın seçim sürecinde olduğunu hatırlatarak, 'Belki de Güven Artırıcı Önlemlere ilişkin görüşmelerin ya da istişari görüşmelerin yeniden başlaması mümkün olabilir' dedi.

'Birinin kazancı diğerinin zararı değildir'

Dendias, 'Türk-Yunan anlaşmazlıklarına çözüm bulunabilir. Hem Yunanistan'ın hem de Türkiye'nin kazandığı bir çözüm bulunabilir. Zira, birinin kazancı, diğerinin zararı değildir' değerlendirmesinde de bulundu.

Türkiye ile Yunanistan arasında istişari görüşmelerin 64. turu, 22 Şubat 2022'de Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleştirilmişti.