YKS 2023 tercih sonuçları hala açıklanmadı, ancak ÖSYM'nin YKS sonuç sayfasındaki heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Üniversite adayları, puanların açıklanmasından sonra tercihlerini yapmışlardı ve şimdi YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. ÖSYM her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS tercih (yerleştirme) sonuçlarını online olarak ilan edecek. Ancak, yerleştirme sonuç belgeleri basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Üniversite adayları, YKS tercih sonuçları araştırmalarını kayıt tarihinin yaklaşması nedeniyle artırmış durumda. Üniversiteye yerleşip yerleşemeyeceklerini öğrenmek için ÖSYM duyurular ekranını sık sık ziyaret ediyorlar. Üniversite kayıt tarihleri, YKS yerleştirme sonuçları hakkında ipucu veriyor.

Geçtiğimiz yıl YKS tercihleri 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında alınmış ve sonuçlar 15 Ağustos 2023 tarihinde ilan edilmişti. Bu yıl da tercih sonuçlarının ağustos ayının üçüncü haftasında ilan edilmesi bekleniyor.

Bakan Yusuf Tekin, Türkiye'de kaç Suriyeli öğrenci olduğunu açıkladı Bakan Yusuf Tekin, Türkiye'de kaç Suriyeli öğrenci olduğunu açıkladı

YKS tercih sonuçlarını öğrenmek için adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanarak bireysel sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr (YKS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI) internet adresinden öğrenebilecekler. Ancak, Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Üniversite kayıt takvimi geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. YKS sonuçlarında bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.