2023 YKS ek tercih sonuçları ÖSYM'nin sonuç ekranı "sonuc.osym.gov.tr" üzerinden açıkladı. Öğrencilerin YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? soruları yanıtını buldu. YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı..

YÖK verileri açıkladı! Eksi netle üniversite kazanan var YÖK verileri açıkladı! Eksi netle üniversite kazanan var

YSK EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, "Sevgili gençler, 2023-YKS Ek Yerleştirme süreci tamamlandı. Üniversiteye yerleşen adaylarımızı tebrik ediyorum. Üniversiteli kardeşlerimizin tahsillerini en verimli şekilde tamamlayacaklarına inanıyor, her birine ayrı ayrı başarılar diliyorum." açıklamasında bulundu.

Ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlayacak?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 27 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmekte. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan tarihe ve ilgili belgelere göre işlem yapacak.