Nevşin Mengü eğitim skandalını ortaya çıkardı: Van'lı çocuklar okulsuz kaldı! Nevşin Mengü eğitim skandalını ortaya çıkardı: Van'lı çocuklar okulsuz kaldı!

Üniversiteye girmek için hazırlanan öğrenciler, YKS ek yerleştirme başvuruları ne zaman, nasıl başvuru yapılır, boş kontenjanlar açıklandı ömı merak ediyordu. ÖSYM yaptığı açıklamada YKS ek yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu. Boş kalan kontenjanlar açıklanırken başvuruların ne zaman başlayacağı da belirtildi. 

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan üniversite adaylarına müjde! ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi), YKS ek tercih sürecinin başladığını duyurdu. Boş kalan kontenjanlar da açıklandı, böylece adaylar tercihlerini yapabilecekler.

2023-YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt işlemleri tamamlandı. Şimdi ise adayların ek tercih süreci hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor.

YKS EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

YKS ek yerleştirme süreci, 12-17 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu süre zarfında adaylar, ÖSYM'nin internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

Tercih işlemleri, 12 Eylül 2023 saat 14.00'te başlayacak ve 17 Eylül 2023 saat 23.59'a kadar devam edecek. Bu süre içinde adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan bireysel olarak tercih yapabilecekler.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından gerçekleştirilecektir.

YKS ek tercih süreci ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için adaylar, ÖSYM'nin resmi internet sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret edebilirler.