İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na bugün silahlı saldırıda bulunuldu. İl Başkanlığı'na 2 mermi isabet etti. Saldırı sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuyla alakalı bir açıklama yaptı.

Akşener, "Meral Akşener'i korkutacak adam daha anasının karnından doğmadı" dedi.

Akşener konuşmasının devamında şunları söyledi:

Seçime 1,5 ay kala ve Sayın Cumhurbaşkanı demem lazım ama cumhurbaşkanları böyle konuşamazlar Recep Bey’in üçüncü tehdidi üzerine partimiz kurşunlanmıştır. Daha önce dendi ki bana, ‘Bu günler iyi günlerin daha neler göreceksin’; lince uğradım. ‘Sen bu işleri yanlış yapıyorsun bayan’ dendi, evim basıldı. Velhasılı kelam bu defa da, ‘Beni kendinle uğraşmaya mecbur bırakma, beni kendinle uğraştırma’ denildi. Bugün de partimizin İstanbul İl Başkanlığı iki yerden kurşunlanmıştır. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Bu ucube sistem üzerinden yönetilemez. Siyasi partilerin seçime 1,5 ay kala korkutulmaya çalışılması kabul edilemez.

Biz korkmayız bu başka bir şey. Ama bu seçmene yapılan büyük bir haksızlık, hakarettir. Aziz milletim size sesleniyorum. Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size.”

Akşener'in bu konuşmasının ardından Gazeteci Yılmaz Özdil, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Özdil, yaptığı paylaşım ile gündeme bomba gibi düştü.

İşte Yılmaz Özdil'in o paylaşımı;

Özdil "Faili meçhul değil, faili meşhur…" diyerke paylaşım yaptı.