Yeşim Salkım'dan Haluk Levent'e çadır tepkisi! 'Hırsızın hiç mi suçu yok?'

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan iki büyük Kahramanmaraş depreminin ardından birçok depremzede evsiz kaldı. Çadır ihtiyacı doğmasının üzerine Kızılay'ın Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP derneğine parayla çadır satması büyük tepki toplamıştı. Yeşim Salkım konuyla ilgili Haluk Levent'e de tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülkemizde büyük yıkımlara sebep olan 11 ili derinden etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sebebiyle son verilere göre on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların birçoğu ise evlerinin hasar almış olması ya da yıkılmış olması sebebiyle evsiz kaldı. Bölgede çadır ihtiyacı olmasına karşın hala bu ihtiyacın tam olarak giderilmemesine halk tarafından tepki gösterilirken Kızılay'ın Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği'ne parayla çadır satması infiale neden olmuştu. 

Yeşim Salkım ise olayla ilgili bir video çekti ve sosyal mecralarda paylaştı. Sadece Kızılay'a değil Haluk Levent'e de tepki gösteren Salkım'ın ifadeleri ise şöyle:

"Bizdeki bu iş neye benziyor biliyor musunuz? Hırsızın ya da ev sahibinin hiçbir suçu yok. Hadi Kızılay tamam çok büyük hata ve yanlış yaptı, oradan alan hiç mi yanlış yapmadı? Başka yerden alsaydı. Elinde para varsa istediğin yerden alırsın, istediğin yer sana çadır üretir. İstediğin yerden alabilirsin."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN