Yenikapı'daki Nevruz kutlaması sonrası 224 kişi gözaltına alındı

İstanbul Yenikapı'da Nevruz kutlamasının sonunda polis ekipleriyle bir grup arasında arbede yaşandı. İstanbul Valiliği, alana yasadışı pankart ve flama sokmaya çalışan, yasadışı slogan atarak PKK sempatizanlığı yapan taşkınlık çıkaran 224 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) öncülüğünde, “Nevruz ateşiyle özgürlüğe” adlı programı İstanbul Yenikapı Meydanı'nda düzenlendi.Her yıl düzenlenen bu etkinliklere de terör gölgesi düştü.

Alanda toplanan şahıslar, terör örgütü PKK ve Terörist başı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Valiliğin belirlediği alanlarda İstanbul Yenikapı, İzmir'de ise Gündoğdu Meydanı'ndan yapılan HDP'nin Nevruz etkinliğinde terör propagandası yapıldı.

İstanbul'da yapılan etkinlikte PKK lehine sloganlar atılıp, sözde Kürdistan paçavraları açıldı. 

Çeşitli sloganlarla başlayan kutlamalara, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, birçok siyasi parti ve kitle örgütü temsilcisi de katıldı.

 

 

BATMAN'DA DA TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPILDI

İstanbul'un ardından Batman'da da "Nevruz kutlaması" adı altında terör örgütü propagandası yapıldı. Bebek katili Öcalan için sloganlar atıldı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN