MHP lideri  Devlet Bahçeli: MHP ile ilgili isnat ve ithamlar ayağımızın altındadır MHP lideri Devlet Bahçeli: MHP ile ilgili isnat ve ithamlar ayağımızın altındadır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, AK Parti içinde önemli bir grup insanın partiye katılacağı iddiasında bulundu. Aydal, yerel seçim sonuçlarının ardından AK Parti'den ayrılma ihtimali olanlar hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak "AK Parti'den çok büyük bir grubun geleceğini düşünüyoruz. O günün de çok uzak olmadığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, Halk TV'de katıldığı bir canlı yayında AK Parti'den ayrılanlara yönelik bir çağrıda bulundu. Aydal, çağrısının sadece AK Partililere değil DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'ne de olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Burası baba ocağı, hoş geldiler. Sadece o değil eğer arzu ederlerse DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nden de… Teknik olarak düşündüğünüzde aynı hedefe doğru hizmet edilecekse nasılsa uzlaşma yolu bulunup Meclis’te çok da büyük bir grup kurulabilir. Bunda Türkiye’nin faydası olur kötülüğü olmaz. Daha önce bu katılım olmadı ama o günün şartları farklıdır, bugünün şartları farklıdır.

"AK Parti’den çok büyük bir grubun geleceğini düşünüyoruz."

AK Parti’den çok büyük bir grubun geleceğini düşünüyoruz. O günün de çok uzak olmadığını görüyoruz. Çünkü bunu destekleyen en önemli veri elimizde hükümetin önümüzdeki 4 yılı sürdürebilecek ekonomik potansiyelinin olmamasıdır. Kendi yazdıkları programa bile uyamıyorlar. Dolayısıyla istedikleri kadar farklı cümlelerin arkasına sığınsınlar olmaz.

"4 yıl daha bu hükümetin ayakta kalma şansının olmadığını biliyorum"

Çok doğru olmayan hayalci varsayımlar üzerine gidiyorlar. Enflasyon bu sene yüzde 65 seneye yüzde 33’e düşecek, 2026’da da yüzde 8 buçuğa düşecek. Gerçekten buna kendileri inanıyor mu çok emin değilim ama inanmadıklarını biliyorum. Bunun böyle olmadığı memura maaşın hiçbir biçimde artmadığı emeklilerin yerlerde süründüğü bir dönemde o dedikleri gibi ben 4 yıl daha bu hükümetin ayakta kalma şansının olmadığını biliyorum.

Erken seçim olur mu?

Peki bu yeni bir seçimi çağrıştırır mı. Ben şahsi görüşümü dile getiriyorum henüz erkendir. Toplum bir ölçüde seçimden bıkmıştır. Kaldı ki 2 yılını tamamlamayan vekillerin bir daha seçilemeyeceğini düşünen AK Partili vekillerin özellikle seçimden son sürat kaçacaklarını düşünüyorum. Olan zamanı sonuna kadar kullanmak isteyeceklerdir ama Türkiye’nin şartları buna müsaade etmez. Çok değil bir buçuk iki yıl içerisinde yine seçim konuşmaları olacaktır.”

Editör: Nigar Topcu