Türk sinemasının önde gelen isimlerinden Kadir İnanır, 24 Mart'ta evinde fenalaşarak hastaneye götürülmüştü. Beyninde pıhtı atması sonucu tedavi altına alınan 75 yaşındaki oyuncu, gerekli tedaviler tamamlandıktan sonra 4 Nisan'da taburcu edilmişti. Fizik tedavi süreci devam eden usta oyuncu, dün yeniden hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan 23 yıllık hayat arkadaşı Julide Kural, endişeleri giderdi.

“YAŞAMSAL RİSK BARINDIRAN HERHANGİ BİR SORUN BULUNMAMAKTADIR”
Instagram hesabından bilgilendirme yapan Kural, “Kamuoyuna duyurulur” başlıklı metinde şu ifadeleri kullandı: 

“Bildiğiniz üzere Kadir İnanır, bir süredir fizik tedavisine devam etmekteydi. En başından beri bu süreci yöneten Türkiye'nin en önemli beyin cerrahlarından Uğur Türe'nin yönlendirmesiyle, zaman zaman olduğu gibi 29 Mayıs günü de bir tür check-up amacıyla kontrollerini gerçekleştirmek üzere Yeditepe Üniversite Hastanesi'ne gelmiş bulunmaktadır. Birkaç gün sürecek olan rutin kontrollerinin ardından fizik tedaviye devam edecektir. Önemli, yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kadir İnanır'ı seven ve onun sağlığı için kaygı duyan sizlerin ne denli merakla bu süreci takip ettiğinize yakından tanığım. Bu konuda çıkan haberler kimi zaman gerçeği yansıtmadığından bu kısa açıklamayı sizinle paylaşmanın doğru olduğuna inanıyorum.”

Gamze Özçelik hakkında çirkin yorum karşılıksız kalmadı! Şahıs gözaltına alındı Gamze Özçelik hakkında çirkin yorum karşılıksız kalmadı! Şahıs gözaltına alındı

“BU SÜREÇ SALT KONTROL AMAÇLI OLUŞMUŞTUR”
“Kadir İnanır, Yeditepe Üniversite Hastanesi'nde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı oluşmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam çıkacak gerçek dışı haberlere kulağınızı kapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde olduğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır'ın mücadele gücü ve kararlılığıdır. Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onun sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var. Saygılarımla, Jülide Kural.”

Editör: Nigar Topcu