Deprem uzmanı Naci Görür o bölge için uyarıda bulundu: O fay deprem üretirse 7'ye varabilir Deprem uzmanı Naci Görür o bölge için uyarıda bulundu: O fay deprem üretirse 7'ye varabilir

Seöimlerin ardından Meclis'te yeni dönem başladı, milletvekilleri yemin etti. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Göreve Başlama Töreni" gerçekleştirildi. Nihayet merakla beklenen yeni kabinedeki isimler de gündeme geldi. Yeni dönemde Türkiye için çok önemli olan Tarım ve Orman Bakanlığının başına geçecek isim ise İbrahim Yumaklı oldu. Peki Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?

İBRAHİM YUMAKLI NERELİ, KAÇ YAŞINDA

1969 Yılında Kastamonu'da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

TARIM BAKANI İBRAHİM YUMAKLI ALDIĞI GÖREVLER

İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.'de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011 yılında Aljazeera Türkiye'de çalışmaya başladı. 2012-2015 yılları arasında Aljazeera Türkiye'nin sahip olduğu TV kanalını yönetti. Ocak- Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı.

İBRAHİM YUMAKLI BAKAN YARDIMCISIYDI

Ekim 2016'dan itibaren Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak GÜBRETAŞ'ta görev yapmış olup, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.