Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti ile görüşmelerinden sonuç çıkmadı. Görüşmeler sonrasında YRP'nin kendi adaylarıyla seçime girme kararı alması tartışmaları da beraberinde getirdi. Parti teşkilatının yüzde 95'inin ittifaktan yana olmadığını söyleyen YRP lideri Fatih Erbakan; Ankara, İstanbul ve İzmir adaylarını 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu'nda açıklayacaklarını duyurdu.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Yeniden Refah Partisi'nin hedef aldı. "Yeniden Refah yol ayrımında"  başlıklı yazısında YRP'nin kararını değerlendirdi.

İşte Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü yazısı;

"Kazandıkları itibara zarar verecek"
Davutoğlu ve Babacan'a dindar seçmen, muhafazakar kitlenin hain gözü ile baktığını aktaran yazar, "YRP için de, mahalli seçimlerde yolları ayırarak yapacakları bir yanlış sonucu oluşacak benzer bir algı, bugün kazandıkları itibara zarar verecektir.." ifadelerine yer verdi.

"MHP bile bir tane bile bakanlık almadığı gerçeği karşısında"
"Umarım, akl-ı selim ön plana çıkar.." diyen Karahasanoğlu, parti yönetimindeki bazı grupları işaret ederek, yazısının böyle tamamladı:

Bakan Işıkhan'dan seçim çağrısı: Refah seviyesini arttırabileceğimiz bir yıl olacak Bakan Işıkhan'dan seçim çağrısı: Refah seviyesini arttırabileceğimiz bir yıl olacak

"YRP içindeki Doğan Aydal mantığındaki Halktv hayranları etkin olmazlar..

Tabii ki YRP’yi memnun edecek adımları, Ak Parti’nin atması takdire şayan olur..

Ama bu olmadığı takdirde, CHP’yi kazandıracak adımların atılması da, YRP için intihar olur..

MHP’nin Ak Parti’ye, görüş olarak..

Siyasi hayatta birlikte çalışma olarak..

YRP’den daha yakın olduğunu kim söyleyebilir?

MHP, Cumhurbaşkanlığı seçimindeki desteği karşılığında, bir tane bile bakanlık almadığı gerçeği karşısında..

YRP, kendi ideallerini de büyük çapta gerçekleştiren Ak Parti’ye destek vermekte, niye zorlanır, anlamak mümkün değil.." 

Editör: Aliye Tulum